Škótsky vedci prišli so skutočne odvážnou myšlienkou: podľa nich by bolo dobré zmeniť dráhy   asteroidov a nasmerovať ich priamo na Zem. Tak sa stanú družicami našej planéty a v budúcnosti môžu byť tieto vesmírne ohnivé gule použité ako zdroj kovov, vody a iných zdrojov.

echo adrotate_group(1);

Podľa autorov projektu objekt, ktorý vstupuje do horných vrstiev zemskej atmosféry, stratí rýchlosť a bude pod vplyvom gravitácie. Výpočty urobil výskumník Matteo Ciotti a jeho kolegovia z univerzity v Glasgowe.

Niektoré asteroidy sú fragmenty jadier, ktoré nie sú úplne vytvorené malé planéty. Takéto vesmírne telesá majú ložiská rôznych skamenelín. Je to jednoduchšie priblížiť vesmírne teleso bližšie k Zemi než lietať po mnohých miliónoch kilometrov, hovoria odborníci. Podľa projektu bude kozmická loď, ktorá bude lietať až po asteroid, presne cieleným tlakom. Je potrebné zmeniť smer pohybu objektu tak, aby sa približoval k modrej planéte.

Podľa výpočtov škótskych vedcov viac ako 1000 nebeských telies spĺňa kritérium pre priemer a vzdialenosť k Zemi na 1 milión kilometrov. Ale z veľkej časti ich chemické zloženie nie je známe. Nie je možné ho vždy použiť pomocou vedeckých pozorovaní pomocou teleskopov.

 

Zdroj: actualnews.org | Foto:youtube.com

echo adrotate_group(3);