Podivný objekt, ktorý zaznamenali zamestnanci  NASA na jednej z fotografií prenesených na Zem z roveru „Curiosity“, sa podobá fragmentu plášťa neznámych kozmických lodí. Znamená to, že na Marse boli nájdené stopy mimozemskej civilizácie? Alebo má celý nález nejaké iné, racionálne vysvetlenie?

Bohužiaľ –  všetkých UFO nadšencov a lovcov mimozemšťanov musíme sklamať…Podrobná analýza, ktorú vypracovali špecialisti NASA, ukázala, že fotografia je len kuriózne vyzerajúca časť skaly.

“Na prvý pohľad to tu vyzerá, ako by to bolo obloženie z raketoplánu, alebo že máme nejaký kus plechu. Už sme si mysleli, že” Curiosity “začal rozpadať na cestách a stratiť nejakú svoju časť. Čo by samozrejme  bola katastrofa pre misiu, ale našťastie to nie je súčasťou roveru a pre niektorých bohužiaľ, to nie je ani fragment z mimozemskej kozmickej lode. Je to len kameň, ktorý dostal kovovo- plechový vzhľad  kvôli  povahe osvetlenie. “ – hovoria vedci.

Ide o snímku  tenkej skalnej marťanskej skaly. Vo všeobecnosti, falošný poplach, ale netreba strácať nádej. Mars rover „Curiosity“  medzitým pokračuje v orbeskenovaní Červenej planéty pri hľadaní zaujímavých objektov.

 

Zdroj: planet-today.ru| Foto:youtube.com