MARS by mohol prekvitať životom, ktorý by sa veľmi podobal tomu na Zemi. To aspoň naznačujú šokujúce konšpiračné teórie, ktoré podnietili zverejnené snímky NASA. Obrázky vytvorené vesmírnymi sondami odhaľujú, že existuje prosperujúci ekosystém, ktorý podporuje život na Červenej planéte – teda aspoň podľa bizarných tvrdení, ktoré sa šíria online.

echo adrotate_group(1);

Videá odovzdané na YouTube ukazujú obrázky, ktoré zobrazujú zhluk objektov na povrchu planéty, ktoré sa rozprestierajú na míle.

Zdá sa, že iný uhol odhaľuje ďalšie časti oblasti, o ktorých sa hovorí, že sú kŕmnymi zónami pre ” mimozemské zvieratá”.

konšpiračný teoretik Neal Evans tvrdí, že to je dôkaz o živote na Červenej planéte – a v tomto tvrdení ho podporuje celý rad jeho priaznivcov.

Povedal: “Som presvedčený, že toto je obývateľný a prosperujúci ekosystém na Marse…..Obrázky sú všetky s nízkym rozlíšením, ale môžete vidieť jasné vodné línie, jazerá, buď vegetáciu alebo nejaký druh životných foriem, ktoré sa zdajú byť závislé od zdroja vody.”

Zverejnil pôvodný záznam na svojom kanáli YouTube – pomenovaný Disclose Screen – kde získal tisíce zobrazení.

Diváci boli absolútne ohromení tým, čo videli.

Pán Evans dodáva: “Už roky študujeme Mars a jeho príbeh – vieme len to, čo nám umožňujú vedieť. Je ťažké povedať, či by to mohlo byť nový život alebo nový prosperujúci život, môj odhad je z toho, čo som mapoval, že to môže byť nový ekosystém ako prehistorická Zem, prehistorický život, ktorý prirodzene vznikol alebo sa z niečoho vyvinul, kto vie ? Mars je pokladom starovekej histórie a mysle fúkania objavov nových i starých, ak bol Mars vymazaný z dôvodu jadrového vplyvu, bol to urobený z nejakého dôvodu.”

NASA hovorí, že pravdou je, že na Marse jednoducho žiadny život nie je.

Priblížené obrázky urobené rovermi na planéte ukazuje neúrodnú krajinu.

Americká vesmírna agentúra tvrdí, že červená planéta bola zbavená atmosféry slnečnými búrkami zo slnka pred miliardami rokov, a preto stratila všetky svoje oceány a nemôže udržať život.

Existujú stopy povrchových a podzemných vôd, ktoré sú presvedčivé a môžu pôsobiť, že dokážu podporiť najjednoduchšie životné formy, ale zatiaľ sa nič nenašlo.

Podľa skeptikov je pravdepodobné, že pán Evans trpí pareidolmi – fenoménom, keď mozog presvedčí zrakové zmysly, že vidia známe predmety alebo tvary v štruktúre alebo textúre.

Predmetné objekty sú pravdepodobne geologickými znakmi povrchu Marsu.

Zdroj:express.co.uk; youtube.com | Foto: youtube.com

echo adrotate_group(3);