Chobotnice sú “mimozemšťania”, tvrdí kontroverzný vedecký výskum. Údajne sa tento živočíšny druh vyvinul na inej planéte vo vesmíre. Na Zem sa dostali pred stovkami miliónov rokov ako zmrazené- teda kryokonzervované- vajíčka  prostredníctvom procesu známeho ako panspermia. Seriózna odborná hypotéza, alebo úplná hlúposť?

Tento originálny názor bol prezentovaný v správe s názvom „Príčina kambrijskej explózie – pozemská alebo kozmická?“. Pracovalo na nej dokopy   33 vedeckých pracovníkov a bol publikovaný v časopise Progress in Biophysics and Molecular Biology.

Bizarná teória

Dokument naznačuje, že vysvetlenie náhleho rozkvetu života  počas kambrijskej éry – často označovanej ako kambrijská explózia – leží vo hviezdach.  Údajne v tom období bola Zem doslova bombardovaná mrakmi organických molekúl.

Ale šokujúce prehlásenia tým nekončia. V správe sa ďalej uvádza, že hlavonožci- teda chobotnice sa vyvinuli pomerne rýchlo po kambrijskej explózii.

V dokumente sa uvádza: “Genóm Octopusu (chobotníc) vykazuje ohromujúcu úroveň zložitosti s 33 000 génov kódujúcimi bielkoviny viac, ako je tomu u Homo sapiens…Ich veľký mozog a sofistikovaný nervový systém, oči podobné kamerám, pružné telá, schopnosť okamžitého maskovania prostredníctvom zmeny zafarbenia a špecifický tvar sú len niektoré z nápadných vlastností, ktoré sa náhle objavujú na vývojovej scéne…Transformačné gény, ktoré vedú z konsenzu predkov Nautilus na spoločnú sépiu, sa jednoznačne nedajú nájsť v žiadnej už existujúcej forme života. Je preto pravdepodobnejšie, že títo tvorovia boli do našej fauny „vhodené“ z hlbokého vesmíru, alebo z ďalekej budúcnosti“
Takže možnosť, že kryokonzervované vajíčka hlavonožcov / alebo chobotníc dorazili v zmrazenom stave pred niekoľkými stovkami miliónmi rokmi, by nemala byť zavrhovaná, pretože by to bolo kozmické vysvetlenie náhleho vzniku chobotníc na Zemi asi pred 270 miliónmi rokov.

Táto teória je o to zaujímavejšia, pretože ako vieme chobotnice boli často využívané ako možný model pre mimozemské bytosti.

Inteligentné chobotnice

Hlavonožce, najmä chobotnice, sú považované za najinteligentnejšie zo všetkých bezstavovcov s najvyšším pomerom mozgu k telu.

Jedna štúdia naznačuje, že sú schopní pozorovacieho učenia, tj že sa vedia naučiť nové veci pozorovaním iných.

Objavili sa dokonca aj kompletizácia vyradených kokosových škrupín a ich použitie na vytvorenie prístrešku.

Vo svojej knihe Iné myšlienky: Chobotnica, more a hlboké pôvody vedomia, autor Peter Godfrey-Smith napísal: “Ak môžeme kontaktovať hlavonožcov ako vnímajúce bytosti, nie je to kvôli spoločnej histórii, nie kvôli príbuzenstvu , ale preto, že evolúcia budovala ich myseľ dvakrát.
“To je pravdepodobne najbližšie, keď zažijete stretnutie s inteligentným mimozemšťanom.”

 

Zdroj: express.co.uk | Foto: express.co.uk; pixabay.com; flickr.com; commos.wikipedia.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk