Vedci dokázali objaviť senzačný objav: vďaka sérii výpočtov zistili, že  v ľudskom mozgu sú štruktúry a formy, ktoré zahŕňajú až 11 systémov. To zodpovedá zásadám multidimenzionálneho vesmíru. Neurológovia vítajú tento objav a tvrdia, že odhalili “svet, o ktorom nikto doteraz ani netušil”.

Matematické metódy zahŕňajúce algebraickú topológiu pomohli výskumníkom pri hľadaní štruktúr a multidimenzionálnych geometrických priestorov v mozgu. Podľa odborníkov, nová štúdia bola schopná preukázať, že ľudský mozog je domovom 86 miliárd neurónov, ktoré sú pripojené ku každej bunke v mnohými rozličnými spôsobmi. To nášmu organizmu umožňuje vytvoriť mega celulárnu sieť- a práve ona je zodpovedná za ľudskú schopnosť myslieť a uvedomovať si vlastnú existenciu.

Podľa údajov z výskumu prezentovaných v zahraničných publikáciách získal Medzinárodný tím vedcov projektu Blue Brain údaje, ktoré sa predtým v oblasti vedomostí neurobiológov nikdy neobjavili. Tím dokázal nájsť štruktúry v mozgu predstavujúce viacrozmerný vesmír, odhaľujúc prvý geometrický dizajn neurónových spojení, ako aj procesy ich reakcie na rôzne podnety.

Vedci použili hĺbkové modelovacie metódy na zistenie mechanizmu samoorganizácie mozgových buniek pre množstvo zložitých úloh. Výskumníci použili matematické modely algebraickej topológie na opis štruktúr a multidimenzionálnych geometrických priestorov v sieťach mozgu. Štúdia ukázala, že štruktúry sú vytvorené paralelne s ich striedaním v “zväzku”, čo umožňuje generovať geometricky presnú štruktúru.

Bolo šokujúce, že po pridaní stimulu do virtuálneho mozgového tkaniva bolo možné odhaliť vytvorenie zložitejších štruktúr s veľkým počtom meraní. V tomto prípade medzi jednotlivými skupinami bola nájdená prázdnota.

 

Zdroj:actualnews.org| Foto:youtube.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.