Internetovým svetom zase raz zatriaslo jedna nevysvetliteľná a veľmi diskutovaná záhada. Užívatelia služby YouTube dostali len pred pár dňami jedinečnú príležitosť vzhliadnuť  šokujúce video. Vytvoril ho občan Mjanmarska, ktorý v ňom predstavuje  jedinečný kameň s magickou schopnosťou- za pár sekúnd úplne roztaviť kov….

Vyzerá ako obyčajný dlažobný kameň čiernej farby. Názov nám nie je vyzradený. Autor videa najskôr ukazuje, že kameň má bežnú izbovú teplotu. Ale keď sa ho dotkne kovovým predmetom hltavo ho absorbuje a v okamihu roztaví do tekutého stavu. Treba poznamenať, že kameň reaguje špeciálne len na kov. Ak sa ho dotknete, nič sa nestane. Tiež drevo, textília, či iný materiál ustojí stret so záhadnou horninou bez úhony.

Nezvyčajné vlastnosti kameňa vyvolali záujem nielen bežných užívateľov siete, ale aj  vedcov. Samozrejme , že sa tradične názory rozdelili na tábor skeptikov, ktorý považujú video za fake a nadšencov, ktorí otvorenie hovoria o mimozemskom pôvode kameňa.

Nevieme s určitosťou potvrdiť, či vyvrátiť pravosť vide- každopádne video vyzerá veľmi pôsobivo a určite sa oplatí ho vidieť

 

 

Zdroj: YouTube.com; neveroyatno.info | Foto: pxhere.com; pixabay.com