Atmosferický fenomén “Steva”, ktorý objavili amatérski vedci, nie je polárnou žiarou napriek niektorým podobnostiam. Skutočná povaha podivného nebeského javu, podľa vedeckého časopisu Science Alert, zatiaľ zostáva neznáma. Prídu odborníci na riešenie tejto nebeskej záhady?

echo adrotate_group(1);

 

Keď hovoríme o fenoméne :Steva“, hovoríme  o žiarivých viacfarebných nebeských pruhoch objavených nadšencami, ktorí študujú aurora borealis . Tento jav, ako poznamenali výskumníci, sa líši od všetkých typov vedy známych Aurora Borealis- teda polárna žiara.

” Žiara “môže mať šírku tridsať kilometrov a jej dĺžka môže dosiahnuť stovky alebo dokonca tisíce kilometrov. Tento jav, ktorý prijal meno” Steve “podobne ako polárna žiara, ale meteorologické údaje nám hovoria, že povaha” Steve, je jednoducho odlišná , – hovoria členovia združenia Alberta Aurora Chasers.

Bežné polárne svetlá sú vyvolávané prúdmi nabitých častíc emitovaných Slnkom. Avšak “Steve”, ktorý sa zhoduje s údajmi získanými pomocou satelitov na obežnej dráhe, môže nastať v tých dňoch, keď Zem nie je vystavená slnečnému vetru. Všeobecne platí, že tajomný úkaz je pre vedcov stále tajomstvom. Poznamenávajú, že vďaka “Steve” sa dá urobiť veľký vedecký objav.

 

Zdroj: planet-today.ru| Foto: youtube.com

 

echo adrotate_group(3);