Pračlovek, alebo inak neandertálec. Vraj vymreli pred miliónmi rokov…podľa najnovších vedeckých štúdii žili predsa len o niekoľko tisícročí dlhšie…ale čo ak Vôbec nevymreli? Čo ak kdesi v ďaleko od civilizácie v hornatých krajinách stále žije zopár jedincov, spoľahlivo ukrytých pred zvedavým zrakom ľudí?

 Rautavaara Lisaki Mieto je 48-ročný muž, ktorý žije v odľahlej oblasti, kde sa venuje vedeckému výskumu a monitoruje atmosférické javy.  Tvrdí, že koncom roka 2017 stretol hneď dvoch neandertálcov v lese.

Z jeho výpovede vyplýva, že 21. decembra 2017, vyšiel narúbať drevo do sporáka, keď stretol dve chlpaté bytosti pripomínajúce obrovské primáty.

Fínsky vedec žil v horách, ďaleko od civilizácie

“Žijem sám. Najbližší sused je viac ako desať kilometrov, takže volanie o pomoc by bolo zbytočné. To však nebolo potrebné, tieto bytosti nevykazovali agresiu, ” povedal Lisaki.

Spočiatku muž zaznamenal stopy pri svojom obydlí- počasie bolo suché a chladné, takže záhadné stopy tlapiek boli na čerstvom snehu jasne viditeľné. Údajne krátko nato ich stretol tvárou v tvár, práve keď sa chystal jesť.

Podľa jeho slov sa obidva humanoidi pohybovali ťažkou chôdzou. Ich dlhé ramená boli prakticky pripútané k zemi, telo  bolo úplne pokryté hrubou srsťou špinavo- šedej farby. Papule mali takmer ako súčasné opice, ibaže trochu predĺženú.

Potom, čo vedec dokončil svoj výskum, vrátil sa do mesta, kde povedal o incidente do tlače. Tajomné humanoidy na pána Lisaki nezaútočili a čoskoro po stretnutí zmizli v hustých húštinách.

 

Zdroj: neveroyatno.infow| Foto: neveroyatno.info; commons.wikimedia.org

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk