Na Sicílii, vedľa starého kostola, objavili vedci desať starobylých hrobov. Nález bol udalosťou pre archeológov, keďže pozostatky patria potomkom starovekých Vikingov. Odhalia starobylé pohrebné rituály nové skutočnosti o tomto magickom národe?

echo adrotate_group(1);

Vek hrobov je približne 800 rokov, nachádzajú sa blízko Palerma. Vedci tvrdia, že pohreby robili škandinávski námorníci, ktorí v 10. storočí založili svoje vlastné vojvodstvo na území, kde sa dnes nachádza súčasné Francúzsko. Po štúdiu desiatich hrobov sa odborníci dozvedeli, že v troch z nich sú pochované dve deti a žena. Mimochodom, tam neboli nájdené žiadne objekty. Možný pôvod zosnulého pomohol vytvoriť vizuálnu kontrolu. Vedci sa domnievajú, že zosnulí pochádzajú zo západnej Európy.

Najstarší cintorín je spojený s kostolnou nemocnicou, informácie o nej sú obsiahnuté v dokumentoch  zo XII. storočia. Architektonické prvky chrámovej výstavy sa začali stavať ešte pred tým, ako boli všetci moslimskí dobyvatelia vyhnaní z Palerma. Kostol stojí na kopci – strategicky dôležité miesto pre bitku.

Zdroj: actualnews.com | Foto:youtube.com

echo adrotate_group(3);