robot

Ľudská populácia dosiahla ďalšieho veľkého prevratu. Svet speje dopredu neuveriteľnou rýchlosťou a to, čo sa nám pred pár rokmi zdalo nemožné sa stáva realitou. Na našej planéte, konkrétne v Saudskej Arábii sa nachádza prvý robot, ktorý dostal občianstvo. 

Stroje, roboty a iná pokročilá technológia, ktorá sa vo svete šíri by nám mala pomáhať pri práci alebo uľahčovať manuálnu robotu. V dnešnej dobe to však nestačí a my musíme prijať fakt, že sa už aj ,,bytosti” bez mäsa a kostí chcú stať členmi našej civilizácie.

Spoločnosť Future Investment Initiative usporiadala nezvyčajné podujatie. Osobne sa tam predstavil robot, ktorý má dokonca aj meno- Sofia. Je to neuveriteľné, ale tento robot odpovedal na otázky moderátora a pôsobil pri tom ako človek. Len s nepatrným rozdielom: Je poskladaný z rôznych káblikov a kovu.

Stroj s umelou inteligenciou ženského rodu dokázal prejaviť svoj ,,pocit” šťastia. Sofia oznámila pred mikrofónmi a početným davom, že chce žiť život medzi ľuďmi, pomáhať im budovať lepší život a vyjadrila sa, že ak budú ľudia milí na ňu, bude milá aj ona na nich. Emócie ako strach, hnev, či láska sú jej ešte stále cudzie.

Po ukončení interview Sofia poďakovala za svoju výnimočnosť a za pozvanie a na rozlúčku davu zamávala.

 

Zdroj: youtube.com| Foto: unsplash.com