Jedným z najobľúbenejších ľudských zvykov v dávnych dobách boli “meditácie so slnkom”. Indiáni mayského kmeňa, starí Egypťania, hinduisti a mnohí iní až fatálne verili v moc slnka. Verili, že slnečné svetlo môže liečiť choroby, zachrániť človeka pred potrebou jedla a dokonca pomôcť pri rozvoji telepatických schopností. 

Znie to zvláštne, ako napríklad sci-fi, ale duchovne pokročilí ľudia tej doby mali neobvyklé schopnosti. Samotný proces zahŕňal pozorné pozorovanie slnka. Duchovné cvičenia boli praktizované pri jeho východe a západe. Začínali tým, že pozerali sústredene 10 sekúnd do slnka, pričom každý deň si pridali ďalších 10 sekúnd. Čo je dôležité, nohy počas rituálu by mali byť bosé.

Môže sa to všetko zdať ako mýtus, ale vedci tiež uznali silu “duševnej energie zo slnka”. Legendárny Nikola Tesla raz vyjadril názor na “učenie sa” nadľudským schopnostiam. Povedal: “Môj názor je, že vývoj života by mal viesť k takým formám existencie, ktoré umožnia ľuďom žiť bez jedla a ktorí nebudú obmedzovať sebarozvoj ďalšími obmedzeniami.


Tak prečo by živá bytosť nemohla vyrábať energiu, ktorú potrebuje pre svoje životne dôležité funkcie, z okolitého prostredia? A prečo by táto energia nemohla časom nahradiť spotrebu potravín a následné  komplexné transformácie chemických zlúčenín?  Tento jav má dokonca oficiálny názov. Volá sa ” HRM “- po výskumníkovi Hira Ratan Manek. Ten nie len spomínaný jav popularizoval v modernom svete, ale aj ho nezávisle testoval pod vedením NASA.


Podľa názoru priaznivcov má  rituál „meditácie so slnkom“ tieto priaznivé účinky:

  •  Aktivuje epifýzu a zvyšuje produkciu melatonínu a serotonínu. Predpokladá sa, že tieto hormóny zvyšujú úroveň našej energie. 
  • Stimuluje rast epifýzy. Zvyčajne, s vekom, epifýza upadá, ale keď človek pravidelne pozerá na slnko, všetko je presne naopak. 
  • Komprimácia  slnka poskytuje potravu pre telo i myseľ., v dôsledku čoho dostávame potrebnú energiu. Prívrženci tohto rituálu sú presvedčení, že človek stráca potrebu absorbovať toľko kalórií, čo ovplyvňuje stratu hmotnosti bez poškodenia zdravia. 

Musíme pochopiť, že máme veľmi bohatú minulosť v oblasti vedy a techniky. Preto v modernom svete nesmieme zabúdať na vedomosti, ktoré našich prastarých predkov.

 

Zdroj: neveroyatno.info | Foto:youtube.com