Japonská kozmická loď Kaguya objavila ma pôde Mesiaci záhadné dutiny, ktoré pravdepodobne vedú hlboko do jeho vnútornej štruktúry. Vedci sa domnievajú, že môžu byť na pokraji objavenia obrovskej siete skrytých tunelov umiestnených pod lunárnym povrchom. V priebehu štúdie objavili špecialisti zvláštne vertikálne tunely vedúce do stredu tejto prirodzenej družice Zeme. Tento objav dokonca nazývajú “budúcnosťou ľudstva” .

 

Otvorenie tunelov bolo prerokované na štyridsiatej ôsmej konferencii o lunárnej a planetárnej vede. Hovorilo sa, že tunel môže byť v blízkosti náhornej plošiny Marius Hills, ktorá má niekoľko desiatok metrov v priemere.

Japonský prístroj Kaguya umožnil vedcom objaviť v blízkosti náhornej plošiny mnoho kilometrov prázdnych priestorov. Je však ešte príliš skoro povedať, či tieto tunely majú rovnakú štruktúru a vlastnosti ako tie pozemské.

Je potrebné poznamenať, že šírka každého otvoru je približne 300-350 metrov. Na Zemi nebol vytvorený taký veľký robot, ktorý by vytvoril takéto otvory na Mesiaci. Verzia udalostí, že tieto otvory zanechala ťažba minerálov, ktorú realizovali predstavitelia mimozemskej civilizácie tiež nie je zatiaľ vylúčená.

Aj na Zemi existujú podobné podzemné útvary, ktoré vznikajú, keď sa magma ochladí a postupne kontrahuje a nakoniec vytvára prázdny priestor. Nemôžeme si byť istí, že prázdnota, ktorú našli astronómovia na Mesiaci, je lávová formácia.

Každopádne, ak prieskumné misie potvrdia, že na satelitoch Zeme sú hlboké podzemné tunely, v budúcnosti sa môžu stať základom pre vytvorenie prvých lunárnych koloniálnych osád a výskumných centier….

 

Zdroj: newinform.com | Foto:youtube.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.