Na pustom a zdanlivo civilizáciou nedotknutom ostrove Champ nad arktickým kruhom v súostroví Franza Josefa objavili vedci tajomné sférické kamene.. Odborníci sú zmätení: Sú tieto objekty produktom ľudskej činnosti, alebo výnimočnou hračkou prírody? Ako mohli vzniknúť tak dokonalé oble hrany?  

echo adrotate_group(1);

Sférické objekty boli nájdené po celej ploche  neobývaného ostrova Champ. Vedci boli znepokojení hlavne ideálnym guľovitým tvarom. Na prvý pohľad ich mohli vytvoriť len ľudia, ale na pozemku neexistuje jediný dôkaz, ktorý by dokazoval existenciu človeka, navyše ostrov nemá vegetáciu, takže podmienky pre akýkoľvek život sú vysoko nevyhovujúce.

Podľa Konstantina Zajkova z arktickej federálnej univerzity boli kamene tvorené kryštalizáciou pieskovca a následnou magnetizáciou zrna piesku na vytvorených kryštáloch.

Ale podľa experta rakúsky geológ Sepp Friedhuber odporuje názor, že objavené objekty boli vytvorené pod vodou a jadro organického obsahu ovplyvnilo formovanie sférického tvaru. Existujú aj verzie, že bizarné obrysy minerálu mohol vytvoriť len človek- možno príslušník už dávno stratenej civilizácie.

 

Zdroj:actualnews.org; youtube.com | Foto:youtube.com

echo adrotate_group(3);