Výskumníci sa stále nevzdali myšlienky, že ľudstvo v blízkej budúcnosti čaká strašlivý zánik. A tak neustále zverejňujú stále bizarnejšie scenáre o konci sveta.  Tentoraz sa vedci vrátili k známej téme o globálnom otepľovaní, čo spôsobí ďalšiu apokalypsu.

echo adrotate_group(1);

Podľa rôznych médií výskumníci z Washingtonskej univerzity v Seattle dospeli k záveru, že to napokon bude teplo, ktoré zničí ľudstvo. Ale, na rozdiel od mnohých predchádzajúcich predpovedí, zánik ľudskej rasy a celej planéty príde postupne.

Zvýšenie teploty okamžite ovplyvní dva faktory, ktoré podľa vedcov zabijú ľudstvo. Po prvé, ľudia nebudú schopní produkovať dostatočné množstvo poľnohospodárskych plodín. A po druhé, teplo spôsobí rýchlejšiu reprodukciu hmyzu, ktoré začnú pohlcovať pozostatky rastlín používaných na výrobu potravín.

Výsledky takejto možnosti pre obyvateľov planéty budú poľutovaniahodné. V každom vyššom stupni bude ľudstvo musieť zaplatiť 10-25% plodín a to je asi 200 miliónov ton rastlín za rok. A to bude vždy viesť k smrti obrovského počtu ľudí.

Akokoľvek, zdá sa, že koniec sveta ešte nenastal a možno to je len ďalšia predsudky výskumníkov. Táto udalosť však vyzerá oveľa reálnejšie ako predchádzajúce teórie o zániku života na Zemi.

 

Zdroj: planet-today.ru | Foto:youtube.com

echo adrotate_group(3);