Aby mohol vzniknúť organický život na planéte vo vesmíre, nemusí to byť nutne “klon” Zeme. Život, ako dokázali vedci pomocou počítačovej simulácie, môže existovať aj na planétach úplne pokrytých oceánom. Akoby taký život vyzeral?

echo adrotate_group(1);

 

Predtým sa predpokladalo, že vodné svety nie sú príliš vhodné k životu – kontinuálne hlboký oceán so žiadnou suchou oblasťou, ako sa očakávalo, nemôže poskytnúť potrebné a nutné podmienky živej bytosti so svojimi potrebami. A už vôbec sa nedá hovoriť o usporiadanom ekosystéme planéty.

Nová štúdia, publikovaná v Astrophysical Journal, vyvracia tento názor. Úplne pokrytie oceánmi, ako to zistili vedci z University of Chicago (USA), sú priaznivejšie pre vzhľad života, než sa predpokladalo.

“Pre rozvoj života musí rešpektovať rad podmienok, napríklad klíma by mala zostať viac- menej stabilná počas, povedzme miliardu rokov Vodné svety, ako vyplýva z našej štúdie môžu mať klímu stabilný kontinuálne ..” – hovorí vedúci autor vedeckej práce Eric Ford, poznamenajúc, že ​​hlavnou podmienkou pre existenciu života na planéte je stabilita hviezdy okolo ktorej daný vesmírny objekt rotuje.

Zdroj: actualnews.org| Foto:YOUTUBE.COM

echo adrotate_group(3);