NASA predstavila video materiál, ktorý zobrazuje asteroidy  pohybujúce sa vo vnútri solárneho systému. Odborníci sa už dlhodobo domnievali, že agentúra skrýva pred verejnosťou určité informácie. Konkrétne si myslia, že NASA len veľmi nepatrnú časť z rizikových objektov v blízkosti Zeme verejne označí za potenciálnu hrozbu..

echo adrotate_group(1);

 

Dezinformácie a zatajovanie zo strany  NASA deformuje skutočné informácie o počte ohnivých smrtiacich gulí- teda aspoň tak tvrdí istá skupina odborníkov.

Ako reakciu na tieto obvinenia, agentúra uverejnila video na internete, ktoré zobrazuje najnebezpečnejšie nebeské telá a pravidelne sa približuje k Zemi. Na v tomto priestore sa nachádzajú objekty v okolí Zeme, ktoré sú známe širokej verejnosti. K dispozícii sú informácie od roku 1999 do roku 2009, ako aj do súčasnosti. Modrá farba bola zvolená pre vizuálne zobrazenie asteroidov. Žltá farba označuje obrovský pás ohnivých gúľ, ktorý prechádza medzi Jupiterom a Marsom.

10-20 rokov astronómovia objavili nie toľko nových malých vesmírnych objektov. V súčasnosti je ich oveľa viac. Podľa odborníkov celkový počet potenciálne nebezpečných planéty nebezpečné asteroidy môže byť 100 krát viac ako video NASA.

Zdroj: actualnews.org; nasa.gov | Foto: youtube.com

echo adrotate_group(3);