Ak ste ešte nepočuli o Chicovi Xavierovi, najvýznamnejšom Brazílčanovi všetkých čias, možno vás prekvapí, aké posolstvo priniesol všetkým obyvateľom Zeme. Čakajú nás vraj veľké veci!

echo adrotate_group(1);

 

Kto bol Chico Xavier

Chico Xavier (Francisco de Paula Cândido Xavier) bolo najslávnejšie brazílske spiritistické médium a zároveň filantrop, milujúci ľudí. Narodil sa 2.4.1910 v Pedro Leopoldo (Brazília), v chudobnej rodine s deviatimi deťmi. Jeho paranormálne schopnosti sa prejavili už v štyroch rokov. Začal hovoriť o veciach, ktoré nemal odkiaľ vedieť. Priznal sa, že vidí duchov a oni s ním nadväzujú komunikáciu. Keď mal Chico 5 rokov, zomrela mu mama a tá sa mu tiež ukazovala v podobe ducha. Pomohla mu preklenúť náročné obdobie a pripraviť ho na špeciálne životné poslanie.

Chico Xavier, najznámejšie brazílske spiritistické médium
Chico Xavier, najznámejšie brazílske spiritistické médium

Jeho mediálne schopnosti sa s pribúdajúcim vekom rozvíjali a prehlbovali. Keď dovŕšil Chico 17 rokov, dostal správu od ducha svojej zosnulej mamy. Nabádala ho k štúdiu diela Allana Kardeca, zakladateľa spiritizmu. V roku 1931 sa stretol so svojim duchovným sprievodcom Emmanuelom a ten ho informoval o jeho poslaní. Úlohou Chica bolo písanie kníh nadiktovaných duchmi a predávanie správ pozostalým od ich zosnulých blízkych, ale aj od slávnych básnikov a významných osobností.

Chico Xavier pri práci
Chico Xavier pri práci

Asi najznámejším dielom Chico Xaviera je bezpochyby skvost spiritistickej literatúry “Náš domov” (Nosso Lar). V roku 1943 mu toto dielo nadiktoval duch zosnulého brazílskeho lekára André Luize. Opisuje v ňom posmrtný život v astrálnom meste, proces očisty, zotavenia, rekapitulácie poslednej inkarnácie, uvedomenia a proces prípravy na reinkarnáciu, prípadne na postup do vyšších dimenzií astrálneho sveta.  Aj vďaka jeho filmovej verzii z roku 2010 sa jeho odkaz dostal do celého sveta a zmenil životy už mnohých ľudí.

Skvostné spiritistické dielo „Náš domov“ bolo sfilmované v roku 2010
Skvostné spiritistické dielo „Náš domov“ bolo sfilmované v roku 2010

Automatickým písmom (diktované duchmi) napísal Chico Xavier viac ako 493 kníh (vydaných do roku 2016) a 10 tisíce listov, za ktoré si nikdy nič nepýtal. Chico venoval autorské práva na všetky svoje knihy charitatívnym organizáciám. Za jeho duchovný prínos, altruizmus a pomoc ľuďom mu bolo v roku 1999 udelené štátne vyznamenanie Za mier. V  80-tych rokoch minulého storočia bol dokonca nominovaný na Nobelovú cenu za mier.

Filantrop, altruista a spiritistické médium Chico Xavier bol nominovaný na Nobelovú cenu za mier
Filantrop, altruista a spiritistické médium Chico Xavier bol nominovaný na Nobelovú cenu za mier

Chico Xavier je právom považovaný za „Najväčšieho Brazílčana všetkých čias” a má svoje čestné miesto v srdciach všetkých jeho krajanov. Chico v sebe nemal ani štipku egoizmu, bol nesebecký, pokorný a súcitný. Svojou mimoriadnou osobnosťou, nezvyčajnými schopnosťami a láskavým srdcom priťahoval k sebe rovnako veriacich aj ateistov. Jeho paranormálne schopnosti a duchovné dary dosahovali úroveň veľkých majstrov, ktorí kedy chodili po tejto Zemi. Zomrel 30.6.2002, vo veku 92 rokov a vtedajší guvernér Brazílie vyhlásil v krajine na jeho počesť 3-dňový štátny smútok.

Čo sa stane 20.7.2019

Ľudstvo má vymeraný čas do 20.7.2019
Ľudstvo má vymeraný čas do 20.7.2019

Chico Xavier bol médium so schopnosťou tlmočiť správy nie len z druhej strany, od duchov z astrálneho sveta, ale stal sa aj prostredníkom správ od vyspelejších mimozemských civilizácii. Mal vraj kontakt s bytosťami z iných planét a tie ho informovali o stretnutí Anjelských zástupov z celého slnečného systému v okolí Zeme. To sa malo uskutočniť 20.7.1969, v deň pristátia prvého človeka na Mesiaci.

Významné a rozhodujúce stretnutie predpovedal už v roku 1938 jeho duchovný sprievodca Emmanuel. Dôvodom schôdzky Zástupov bol vtedy morálny vývoj ľudstva na Zemi. Zástupcovia z iných planét vyjadrili znepokojenie nad nukleárnym zbrojením a škodlivým pôsobením ľudstva na rovnováhu planéty. Zbrane hromadného ničenia predstavujú hrozbu nie len pre Zem a jej obyvateľov, ale aj pre okolitý Vesmír.

Dňa 20.7.1969 sa uskutočnilo stretnutie Anjelských zástupov z celého slnečného systému v okolí Zeme
Dňa 20.7.1969 sa uskutočnilo stretnutie Anjelských zástupov z celého slnečného systému v okolí Zeme

Podľa Chica, po Kristovej obhajobe a prosbe, bolo rozhodnuté, že nám bude poskytnutý čas, posledná šanca, pre udržanie mierovej cesty, v trvaní 50 rokov. Lehota uplynie 20.7.2019. Ak sa nám do tohto dňa podarí udržať na Zemi celosvetový mier, pozdvihne sa naše morálne vedomie a svetové mocnosti nerozpútajú vyhladzujúcu nukleárnu vojnu, čaká nás mimoriadny vývoj. V oblasti vedy, medicíny, verejného blahobytu, sociálneho usporiadania, skrátka po všetkých stránkach vraj dôjde k veľkolepému nepredstaviteľnému pokroku a začne sa nová éra existencie ľudstva.

Vyspelé civilizácie z iných planét nám poskytnú pomocnú ruku
Vyspelé civilizácie z iných planét nám poskytnú pomocnú ruku

Pomocnú ruku, vrátane nových technológii, myšlienok a znalostí nám poskytnú vyspelé civilizácie obývajúce iné planéty. Tie sa nám verejne predstavia a budú nás oficiálne kontaktovať, keď sa do vymedzeného času vyhneme celosvetovej jadrovej vojne, keď si vyberieme mierovú cestu komunikácie na poli medzinárodných vzťahov. Týmto dáme ostatnému Vesmíru najavo, že ako ľudstvo sme pripravené stať sa súčasťou planetárneho spoločenstva. Keď dôjde k formálnemu predstaveniu a prijatiu mimozemských bytostí, nič už nebude ako predtým. Všetko sa zmení. Zmení sa vnímanie histórie, vnímanie a praktizovanie náboženstva aj vzťahy medzi obyvateľmi Zeme.

Pripravme sa na oficiálne prijatie mimozemských bytostí z iných planét
Pripravme sa na oficiálne prijatie mimozemských bytostí z iných planét

Individuálne kontakty mimozemských bytostí prebiehali a stále prebiehajú po celom svete. Nie všetci však veria tomu, že mimozemšťania sú skutoční a vyspelý život na iných planétach je realitou. Chico si robil starosti, ako čo najlepšie pripraviť nás ľudí na oficiálne stretnutie s nimi, aby sme neboli šokovaní a nevydesil nás ich oficiálny príchod. Vlády sa snažili informácie o existencii mimozemských bytostí všemožne zatajovať, no vďaka apelu na transparentnosť  a občasným únikom údajov, je čím ďalej tým ťažšie udržiavať tajné archívy pod zámkom. Aj svetové vlády už zrejme začínajú chápať, že nie je možné zabrániť príchodu novej reality.

Vládne mocnosti a obyvatelia Zeme sa rozhodujú medzi dvoma cestami - cestou násilia a cestou mieru
Vládne mocnosti a obyvatelia Zeme sa rozhodujú medzi dvoma cestami – cestou násilia a cestou mieru

Máme teda dve možnosti, dve cesty. Cestu dobra, vzájomného rešpektu medzi národmi alebo tú druhú, cestu deštruktívneho násilia. Chico povedal, že sa musíme pripraviť a stať sa lepšími, láskavejšími, aby sme mohli bez strachu čeliť tomu, čo príde. Aby sme boli schopní čo najlepšie využiť príležitosť na neopísateľný pokrok vo vývoji, musíme sa naučiť milovať. Najdôležitejším nástrojom premeny a odpoveďou na šťastný život je láska.

Keď obstojíme, čaká na nás úchvatná nová éra existencie na Zemi
Keď obstojíme, čaká na nás úchvatná nová éra existencie na Zemi

Dňa 20.7.2019 vyprší vymedzený čas, do kedy sa máme rozhodnúť pre jednu z ciest, na ktorú sa chceme vydať. Cesta mieru alebo cesta vojny? Rozhodnutie o našej budúcnosti a smerovaní je v našich rukách. Záleží na našom správaní, či sa staneme súčasťou vesmírnej rodiny, alebo ostaneme oddelení a zničíme samých seba navzájom.

„Modlite sa za novú dobu, ktorá príde po čase bolesti a utrpenia!”, vyzýval všetkých Chico Xavier.

Zdroj: chicoxavier.cz, youtube  | Foto: chico-xavier.com, youtube, pixabay

 

echo adrotate_group(3);
Som hľadačka na ceste poznania. Zaujímam sa o veci medzi nebom a zemou. Rada čítam, hľadám informácie o zdraví, výžive, alternatívnej medicíne, spiritualite a rada sa o ne delím. Veľmi blízka mi je téma detí a psychológie.