Ako vieme Mesiac svojou záhadnosťou už dlhšiu dobu dráždi konšpirátorov a priťahuje vznik rozličných viac- či menej šialených teórii (viac čítaj TU). Vedci z Veľkej Británie a Spojených štátov vyvrátili tri hlavné mýty o Mesiaci na základe analýzy údajov zozbieraných o družici Zeme. Výskumné materiály sa objavili vo profilovom vydaní.

Americkí astronauti uviedli, že Mesiac je dutý objekt. Vedci vyvracajú túto teóriu a tiež veria, že magnetické pole vytvorené okolo satelitu môže byť znakom činnosti mimozemských civilizácií.


Druhý mýtus sa týka absolútnej neobývateľnosti a absencie vhodných podmienok pre akúkoľvek formu života. Vedci Ian Crawford a Dirk Schulff-Makuh veria, že pred 4 miliardami rokov na Mesiaci boli všetky podmienky pre formovanie života. Vodné pary spojené s emisiami prchavých plynov by mohli tvoriť vodné krátery.


Odborníci tiež vyvrátili údaje o lunárnom prachu, ktorý môže zasiahnuť mukózne mušle astronautov, ako to údajne bolo s americkými špecialistami, ktorí navštívili zemský satelit.

Údaje o Mesiaci sú rozporuplné a zdá sa, že sa konkrétne zamieňajú vedci. Intervencia môže mať mimozemskú povahu.

 

Zdroj: actualnews.com| Foto:youtube.com