Na zmiznutí lietadla MH370 spred niekoľkých rokov sa pravdepodobne podieľali mimozemšťania. Túto hypotézu aspoň začali šíriť ufológovia  po objavení sa zjavného vojenského odkazu na internete. Jedná sa o skutočne o nezvratný dôkaz, alebo len o zlé pochopenie a prekrútenie vypočutých slov, či dokonca podvod?

echo adrotate_group(1);

Uplynuli štyri roky od zmiznutia lietadla MH370 spoločnosti Malaysia Airlines a experti odložili vyšetrovanie na neurčito, keďže sa pátranie dostalo do mŕtveho bodu.

Každý má teóriu o tom, čo sa stalo s letom, a niektorí veria, že celá záhada súvisí s mimozemšťanmi

Používateľ Twitter nazvaný Ty tvrdí, že dostal podivnú hlasovú správu z neznámeho zdroja.

Správa znie ako séria čísel a písmen, ale podľa niektorých to je fonetická abeceda NATO a bola preložená ako:

“Nebezpečenstvo SOS je to zlé, žiadam aby ste evakuovali opatrne, nie sú to ľudia 042933964230 SOS nebezpečenstvo SOS.”

Ďalší používateľ služby Twitter, Gio de Loera, povedal: “Myslíte si, že Malajzia Flight 370 sa stretla s niečím nehumanoidným?”

Niektorí používatelia internetu si všimli, že keď je číslo rozmiestnené – 04 29 33 96 42 30 – a umiestnené do Google, súradnice vás zavedú do mesta Medan, hlavného mesta indonézskej provincie Severná Sumatra, ktorá je hneď vedľa Malajzie.

Avšak podľa webovej stránky Snopes, je tvrdenie podvodom a zločinným klamstvom, ktoré používa Ty na získanie nových stúpencov . Čo sa mu mimochodom aj podarilo, keďže získal 40 000 nových sledovateľov.

Snopes hovorí: “Jedna nepríjemná fantázia, ktorá urobila rozruch, je to, že lietadlo bolo unesené vesmírnymi mimozemšťanmi, čo dokazuje zjavný internetový podvod, ktorý sa stal vírusovým okolo štvrtého výročia incidentu.”

Dňa 8. marca 2014 lietadlo Boeing 777 Malaysian Airlines, ktoré prepravovalo 239 osôb, zmizlo bez stopy v Indickom oceáne a celý svet zanechalo v zmätočnom tápaní.

Ani po  štyroch rokoch nie sú experti bližšie k vyriešeniu tajomstva a oficiálne sa vzdali pátrania na začiatku tohto roka.

Hlavný vyšetrovateľ Kok Soo Chon povedal: “Nemôžeme určiť s istotou dôvod, pre ktorý sa lietadlo odklonilo od plánovanej trasy. Tím nie je schopný určiť skutočný dôvod zmiznutia.”

Každopádne, fakt, že neexistuje oficiálne verzia udalostí určite poskytuje vhodné podmienky pre vznik tých najbizarnejších konšpirácii.

Zdroj:express.co.uk | Foto:youtube.com

echo adrotate_group(3);