Podvodná archeológia je asi 100 rokov stará. Počas tejto doby výskumníci urobili mnoho prekvapivých objavov. Takže v rôznych častiach zemegule v dolnej časti nádrží boli nájdené tajomné štruktúry podobné starým egyptským pyramídam …

Lake Rock sa nachádza 40 km východne od Madisonu (Wisconsin). V pochmúrnom, zamračenom počasí voda vyzerá zakalená a na dno nie je vidieť. Ale jeden deň v apríli 1936, za jasného počasia, istý doktor Morgan, ktorý jazdil v rámci rekreačného športu cez vodnú plochu, náhodou pozrel dole – a spozoroval pod vodnou hladinou obrysy troch veľkých objektov.

Morgan zmeravel – priamo pred očami videl zreteľné siluety pyramíd s odrezanými vrcholmi! Po zverejnený tohto náhodného objavu v médiách,  sa výskumníci začali o Lake Rock vážne a intenzívne zaujímať. Čoskoro sa potápačský tím dostal na dno jazera. Mladý biológ W. Kennedy bol schopný preskúmať pod vodou kamennú stenu zvláštnej štruktúry.

Po preskúmaní bol vedec presvedčený, že stavba má v skutočnosti pyramídový tvar . Vzal so sebou trofej – zlomený kus muriva . Keď sa však Kennedy pokúsil vrátiť späť do pyramídy so svojimi druhmi, nemohli ju nájsť.

O niekoľko rokov neskôr prišla ďalšia skupina nadšencov na jazero Rock , pričom si so sebou priniesla aj potrebné vybavenie. Podvodní archeológovia skúmali celé masy vody štvorcami – a našli prvú pyramídu!

Štruktúra bola pravidelného tvaru a mala obdĺžnikovú základňu 9 × 10 m. Bolo to určite vytvorené ľudskými rukami. Neskôr našli vedci ďalšiu budovu, v istých parametroch mierne odlišnú od tej prvej.

V roku 1985, pozdĺž pobrežia japonského ostrova Yonaguni , inštruktor potápania Kikhachiro Arataka náhodne narazil na podivný objekt pozostávajúci z kamenných plošín pokrytých geometrickými ornamentami a stupňovitými terasami.

Celá stavba bola obklopená hlbokým výkopom. Zdá sa, že sa podobá pyramídám starých Sumerov . Na mieste skupina archeológov objavila v blízkosti budovy sochu zobrazujúca ľudskú hlavu v indickej čelenke z peria.

Ukázalo sa, že neznámy pôvod podvodnej stavby sa podobá veľkokapacitnej svätyni Machu Picchu, vybudovanej Inkami v Južnej Amerike. V oboch prípadoch sa na stavbu používali bloky v tvare písmena “L”, ktoré poskytli “bezšvové” spojenie. Navyše obaja majstri použili jedinečnú stavebnú technológiu na ochranu budov pred účinkami prírodných prvkov.

Ale ako sa objavil chrám Inkov na pobreží Japonska? Koniec koncov, hovoríme o kultúre, ktorá vznikla na inom kontinente! Alebo sú ešte zásadné veci, ktoré o starovekých civilizáciach nevieme? Nie je to tak dávno, ďalšia pyramída bola nájdená na dne čínskeho jazera Fusian (juhozápadná provincia Yunnan). Jeho výška je 19 m, dĺžka boku základne je 90 m.

Štruktúra je postavená z kamenných dosiek a má schodovú štruktúru. Na dne jazera je asi tucet podobných objektov a okolo 30 ďalších typov budov … Rozloha celého architektonického komplexu je asi 2,5 km štvorcových.

Ak sa však predchádzajúce zistenia vrátia do pomerne dlhého časového obdobia, kto vysvetlí hádanku takzvaných pyramíd Bermudy ? Tento jav prvýkrát bol vyhlásený v lete 1991 na tlačovej konferencii vo Freeport, slávnom oceánografe Dr. Verlag Meyer.

Tvrdil, že pri skúmaní dna v oblasti známeho ” Bermudského trojuholníka ” v hĺbke 600 metrov zariadenie zistilo dve obrie pyramídy. Vo veľkosti prekročili dokonca aj Cheopsovu pyramídu v Egypte.

Podľa vedca boli obe budovy postavené podľa neznámej technológie, z materiálu pripomínajúceho husté sklo. Ale najzaujímavejšie je, že boli postavené iba pred polstoročím! Môže táto záhada súvisieť so starovekými mimozemšťanmi?

Zdroj: archaeologicaly.com | Foto:youtube.com