Správa národného parku Grand Teton, ktorá sa nachádza desať míľ od Yellowstone musela uzavrieť niektoré oblasti parku. V okolí známej super sopky sa objavilo niekoľko nebezpečne vyzerajúcich prasklín, ktoré sa navyše rýchlo zväčšovali. Vedci však tvrdia, že desivé trhliny nenaznačujú nárast pravdepodobnosti výbuchu.

echo adrotate_group(1);

Podľa publikácie Science Alert americkí strážcovia narazili na rozsiahle praskliny v kaskáde skrytých vodopádov – tu bola nájdená tridsať metrová medzera. Z tohto dôvodu  bola táto oblasť Grand Teton Park bola pre turistov zatvorená.

Grand Titon je súčasťou ekosystému Big Yellowstone. Patrí sem samotný národný park Yellowstone, ako aj priľahlé prírodné oblasti. Trhliny, ktoré sa našli na území mesta Grand Tetton, sú podľa odborníkov celkom normálnym fenoménom vyvolaným zemetraseniami, ktoré tu pravidelne zaznamenávajú.

Situácia v Yellowstoneu však vo všeobecnosti naďalej vyvoláva znepokojenie medzi špecialistami – tu sa skryté super sopky, ktoré sa prebudili pred 2,5 miliónmi rokov, sa môžu znova zobudiť. V tomto prípade budú Spojené štáty  čeliť katastrofe veľkého rozsahu.

Zdroj:planet-today.ru; express.co.uk | Foto:youtube.com

echo adrotate_group(3);