Najpodivnejší prípad 20. storočia sa nespája s lietajúcimi taniermi, konšpiračnými teóriami alebo duchmi. To, čo ľuďom nedáva spať už viac než 50 rokov je záhada neznámeho cestovateľa.

echo adrotate_group(1);

V roku 1954 sa na tokijskom letisku Haneda objavil zvláštny pasažier európskeho vzhľadu. Pri pasovej kontrole sa predstavil ako finančník, ktorý pricestoval kvôli obchodu. Nič nenasvedčovalo tomu žeby klamal, no pracovníci letiska ostali v šoku potom ako im predložil svoj pas. Bol vydaný neznámou krajinou “Taured”. Colníci preto od muža požadovali skutočný doklad totožnosti mysliac si, že ide o žart.

Muž ostal šokovaný a snažil sa pracovníkom letiska vysvetliť, že krajina Taured existuje už viac než tisíc rokov. Jeho tvrdenie mali podporiť japonské víza, ktoré už v pase mal z predchádzajúcich ciest. Keď bol požiadaný, aby ukázal na mape, kde presne sa jeho krajina nachádza, ukázal na Andoru. Sám bol veľmi prekvapený z toho, čo vlastne Andora je.

Následne ho umiestnili do miestnosti bez okien, kde mal vyčkať na výsluch. No neznámy cestovateľ do rána bez stopy zmizol. Podarilo sa mu neznámym spôsobom premiestniť sa z inej dimenzie do našej?

Foto: ancient-origins.net 

echo adrotate_group(3);