Ďalšie tajomstvo mystického Stonehenge odhalené! Ale toto odhalenie prináša oveľa viac otázok ako odpovedí. STONEHENGE bol vraj navrhnutý s použitím zložitého matematického vzorca približne 2000 rokov predtým, ako bola táto rovnica zavedená.

echo adrotate_group(1);

Mnohí predpokladajú, že monumentálny megalit vo Wilshire  postavili jaskynní ľudia. Nové štúdie ale prichádzajú s odlišným, dosť prekvapivým tvrdením.

Knižná novinka s názvom Megalith skúma geometriu starých pilierov a naznačuje, že mohol byť navrhnutý pomocou Pythagorovej vety.

Grécky filozof Pythagoras zistil, že súčet obsahov dvoch štvorcov na dvoch stranách trojuholníka sa vždy rovná obsahu štvorca nad preponou – najdlhšej strane pravouhlého trojuholníka.

Pytagoras sa však narodil až okolo 5. storočia pred naším letopočtom – približne 2000 rokov po tom, ako bol postavený Stonehenge.

Znamená to, že tajomní ľudia, ktorí postavili Stonehenge, vytvorili komplikované matematické vzorce, ktoré celé veky predtým, ako ich oficiálne ľudia vymysleli?

Prispievateľ a redaktor Megalith John Matineau pre telegraf povedal: “Ľudia myslia na našich predkov z praveku ako brutálnych jaskyniarov, pritom ale používali Pytagorovskú geometriu viac ako 2000 rokov predtým, než sa narodil Pytagoras.

“Vidíme trojuholníky a dvojité štvorce, ktoré sú jednoduchými verziami pythagorejskej geometrie. A potom máme túto syntézu na rôznych miestach slnečného a lunárneho čísla. Myslíme si, že títo ľudia nemali vedecké mysle, ale v prvom rade boli astronómovia a kozmológmovia.Študovali dlhé a ťažko pochopiteľné cykly a vedeli predtým, ako začali plánovať miesta ako Stonehenge.“

Tiež sa vyjadril, že je veľmi smutné, keď sa turistom navštevujúcim toto mystické miesto nepovie nič o astronomických usporiadaniach, aj keď sú veľmi jednoduché na vysvetlenie.”

Zdroj:express.co.uk | Foto:youtube.com; pixabay.com

echo adrotate_group(3);