O tom, ako raz osídlime Červenú planétu sa hovorí v poslednom čase stále viac. Ale všetko zostávalo viac- menej v teoretickej rovine. Jednoducho priveľmi vzdialená budúcnosť na reálne úvahy. Špecialisti NASA prvýkrát demonštrovali koncepcie kolónií na Marse. Predstavili verejnosti grafické zobrazenia budov pre život kolonistov.

echo adrotate_group(1);

 V súčasnosti niekoľko krajín rozvíja svoje projekty pre budúcu kolonizáciu Marsu. Navyše, medzi tými, ktorí chcú dobiť červenú planétu, sú tu aj súkromní nadšenci, ako napríklad Ilon Mask. NASA však má najrealistickejšie možnosti na implementáciu komplexného projektu.

Kozmická agentúra už mnoho rokov zhromažďuje potrebné údaje a má technickú a materiálnu základňu, ktorá umožňuje vývoj v tomto smere. V súčasnosti odborníci pripravili koncept bytového komplexu, v ktorom budú žiť dobyvatelia planéty. Podmienky na to neumožňujú existovať mimo izolovaných priestorov. Neprítomnosť atmosféry zabije kolonistov za pár okamihov.

Okrem nedostatku kyslíka budú vystavení slnečnému žiareniu. Preto by ich domovy mali mať veľmi vysokú ochranu. Priekopníci by zároveň mali mať možnosť vyrábať elektrinu a zbierať vodu. Toto všetko je zakotvené v novom projekte. Domy- respektíve špeciálne tvarované budovy umožnia ľuďom prežiť v ťažkých podmienkach. Solárna energia nám umožní pestovať plodiny, ako aj uskutočňovať vedecké experimenty. Po chvíli pozemskí obyvatelia čoraz viac naplnia štvrtú planétu od Slnka a do roku 2100 ich počet dosiahne milión ľudí.

NASA je presvedčená, že ľudia budú môcť vytvoriť kolónie na Marse a žiť tam pomerne dobre, ale nie je tam dosť lodí, ktoré by mohli náklad niesť tak ďaleko. Výstavba komplexov si bude vyžadovať veľké množstvo stavebných materiálov. Je to riešenie tejto úlohy, že teraz pracuje veľa ľudí.

 

Zdroj: actualnews.org| Foto:youtube.com

echo adrotate_group(3);