Je už všeobecne rozšíreným názorom, že naša domovská planéta je výnimočná. Že len tu nastali  tie správne, zriedkavé podmienky, ktoré umožnili vznik a vývoj života. A podobnú planétu by ste len ťažko vo vesmíre- alebo minimálne v galaxii- našli. Astronómovia ale toto presvedčenie úplne vyvracajú. Zem nie je jedinečnou planétou. Naopak! Podľa ich názoru by malo byť v Mliečnej dráhe veľa analógov tejto planéty.

Po dlhú dobu hovorí vedecká komunita o jedinečnosti Zeme. Mnohí vedci podporujú túto teóriu, pretože už len sama o sebe vysvetľuje, prečo ľudia ešte neprišli do styku s mimozemšťanmi.

Pracovníci observatória Jimini na Havajských ostrovoch však našli dôkazy, ktoré vyvracajú presvedčenie vedcov. Zistili, že medzi modrou planétou a ostatnými vesmírnymi telesami prekvapivo nie sú zásadné  rozdiely.

Galaxia Mliečnej dráhy obsahuje veľké množstvo planét podobných našej. Teraz špecialisti nedisponujú dostatočným technickým vybavenie, aby odhalili a následne predostreli nezvratné dôkazy.  Ale nepriame fakty naznačujú, že ľudstvo nežije na jedinečnom kozmickom objekte.

Ak to chcete vidieť, astronómovia študovali zloženie bielych trpaslíkov. Majú vlastnosť akumulovať v sebe všetky prvky z blízkeho priestoru. Látky obklopujú lesklé vrstvy, čo umožňuje študovať ich počet a objem. Vďaka tomu bolo možné získať približné čísla, ktoré sú dôležitým dôkazom. Tieto ukazovatele sú približne rovnaké ako pozemné. To znamená, že všetky planéty a podmienky na nich sú približne rovnaké.

 

Zdroj: actualnews.org| Foto:youtube.com