Okolo témy starovekých obrov existuje globálne sprisahania, ktorého súčasťou je najmä enormné množstvo údajne skutočných fotiek. Na tých sú znázornené  obrovské kostry, lebky, stupaje…Všetko je to veľmi pôsobivé. Až na to, že väčšina týchto „dôkazov“ vznikla  grafickom editore.

echo adrotate_group(1);

Samozrejme, po zoznámení sa s týmito obrázkami a ich pôvode, 99% ľudí dospeje k záveru, že obri sú úplné nezmysly a beletria. Avšak, na svete existujú niekoľkí tvrdohlaví nadšenci k téme, ktorí napriek posmechu “akademikov” vytrvalo robia svoju prácu.


Jedným z nich je Steve Quayle, ktorý už niekoľko desaťročí hľadal artefakty súvisiace s obrami. Čo je ale dôležité si ujasniť:  Steve nie je polo-gramotný Harlem youtuber, ktorý má trochu zvládnutý Photoshop a rozhodol sa zarobiť nejaké peniaze na blbosti užívateľov sociálnych sietí.

Steve je dospelý seriózny pán, ktorý sa nezaoberá lacným falšovaním. 10. júla 2018 vytvoril a zverejnil Steve svoje nové, dlho sľubované video. Nevyžaduje preklad ani komentár. Stačí zapnúť a sledovať – pravda je zrejmá: Stevovo riešenie celej záhady je naozaj úžasné, -pretože tam, kde sú známe legendy obrov, tam je aj jednoduchá a logická teória, ktorá vysvetľuje, prečo ľudia v staroveku vyzerali odlišne.

Každý samozrejme počul o Bonsai – technológie na vytvorenie bonsaje: Technik na úpravu rastúcich trpasličích rastlín, je veľa a niektoré z nich sú držané v tajnosti, ale všeobecný princíp je zhruba rovnaký – drevo klíčkov umiestnená v termoske, ktorý je podporovaný nízkym atmosferickým tlakom. To vedie k trpasličiemu vzrastu.

V dôsledku toho, ak je tlak vysoký, potom bude všetka živá hmota pri tomto tlaku tiež veľká, čo potvrdzujú pokusy na malých zvieratách a rôznych rastlinách. Preto, ak predpokladáme, že atmosférický tlak na planéte bol vyšší ako v súčasnosti, všetko, čo na ňom rástlo, bolo tiež obrovské.

Táto na prvý pohľad šialená teória je potvrdená faktami. V jantároch, to znamená v skamenenom dechte starých stromov, je veľa vzduchových bublín, tlak, v ktorom je presne to isté, ako kedy bol kameň vytvorený. Tlak v jantárových bubliniek je vždy približne 8 atmosfér. Takže nie je vôbec prekvapujúce, že keď stromy boli veľké a dosahovali kilometre na výšku, obri obývali Zem.

 

 

 

Zdroj: neveroyatno.info| Foto:youtube.com

echo adrotate_group(3);