Mladé dievča, ktoré technicky zomrelo, verí, že sa stala súčasťou štruktúry samotného vesmíru. Údajne prežila nádherný stav, kedy  minulosť, prítomnosť a budúcnosť splynuli v jedno a úplne ju pohltili.

echo adrotate_group(1);

Keď Mache bola len päťročným dievčatkom, vážne ochorela. Zmietala sa vo vysokej horúčke a ortuť teplomera vystúpila na vyše 40 stupňov Celzia.

Mladé dievča začalo mať záchvaty, keď sa jej choroba zhoršila a jej matka ju odviezla do nemocnice. Bola na pokraji smrti.

Mache, ktorá je teraz vo veku 40 rokov, uviedla, že keď sa jej choroba zhoršila, začala sa cítiť unavená, ale v pokojná, akoby sa bolesť uvoľnila.

V jednom okamihu, keď z nej život unikal, Mache povedala lekárom, ktorí boli v miestnosti s matkou: “cítim sa oveľa lepšie”.

V tomto momente však začala prekračovať priestor a čas, ako keby bola súčasťou vesmíru.

O svojich pocitoch následne napísala do Nadácie pre výskum skúseností s blízkou smrťou: “Zvuky v izbe sa zmenili na duté ozveny. Oči sa mi samé zatvárali. Cítila som hrdosť. Otvorila som oči, a zrazu som sa dívala na samú seba. Nebola som rozčúlená ani vydesená. Len trošku zmätená. Vedela som, že nemám telo. Mám pocit, že som sa stala súčasťou všetkého a všetkých. Práve som sa vznášala a mohla vidieť iné izby. Neskôr  sa mi do detailov zjavili veci, ktoré sa stali skôr, ako som sa naučila rozprávať.  Boli to udalosti, ktoré by som si nemala pamätať, ale ja som sa rozpamätala a to veľmi podrobne. Stále som stúpala a v duši som cítila mier. Neboli žiadne otázky alebo neistota. Čas zabalený na seba. Neexistovala žiadna minulosť, súčasnosť ani budúcnosť, ako to vidíme tu. Všetko sa stalo naraz. Chápala som čas a porozumela som  vzájomným vzťahom. Nemala som žiadne otázky. ”

Zrazu sa Mache “začala unášať k krásnemu svetlu, ktorého sa túžila dotknúť”.

Bola však “pop” a bola stiahnutá späť do nemocnice. Vtedy sa prebrala  na nemocničnom lôžku, kde jej lekári, ktorí ju ožili, povedali, že na nejaký čas technicky zomrela.

Avšak lekári a odborníci hovoria, že takéto skúsenosti nie sú nevyhnutne dôkazom o posmrtnom živote.

Dr Sam Parnia, riaditeľ výskumu kritickej starostlivosti a resuscitácie na NYU Langone School of Medicine v New Yorku, nedávno povedal pre  Oz Talk: “Ľudia opisujú pocit jasného, ​​teplého a príjemného svetla, ktoré k nemu priťahuje ľudí. Popisujú pocit, že zažívajú svojich zosnulých príbuzných, takmer akoby ich privítali. Často hovoria, že sa v mnohých prípadoch nechcú vrátiť, je to tak pohodlné a je to ako magnet, ktorý ich čerpá, že sa nechcú vrátiť. Veľa ľudí opisuje pocit oddelenia sa od seba a sledovanie lekárov a sestier, ktorí na nich pracujú.”

Ale doktor Parnia tvrdí, že všetky tieto pocity nie sú dôkazom života po živote. Jedná sa o reakciu mozgu na blížiacu sa smrť.

 

Zdroj: express.co.uk| Foto:youtube.com

echo adrotate_group(3);